Drugim członkiem teamu Evolv Poland, którego chcielibyśmy Państwu przedstawić jest Paulina Kalandyk. Doświadczona zawodniczka, zwyciężczyni zeszłorocznego Pucharu Polski Seniorów w boulderingu oraz reprezentantka Polski na wielu imprezach międzynarodowych. Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o Paulinie? Zapraszamy do lektury!

  1. Kiedy i jak zaczęłaś się wspinać?

Moja przygoda ze wspinaniem zaczęła się 10 lat temu na ścianie RKW mieszczącej się w kościele ojców Saletynów w Rzeszowie. Od zawsze aktywnie spędzałam czas wolny i po długich poszukiwaniach odpowiedniego hobby wspinanie okazało się strzałem w dziesiątkę.
11037822_941124579252858_5161254979425814017_o

Paulina Kalandyk (fot. Szymon Aksienionek)

  1. Co najbardziej lubisz we wspinaniu?

Przede wszystkim element towarzyski. Poznawanie inspirujących osób i zawieranie       przyjaźni, czasem na całe życie. Możliwość spędzania wolnego czasu w różnych miejscach  na świecie. Złożoność wspinania jako sportu i jako formy rekreacji.

 

  1. Co najbardziej motywuje Cię do działania?

Najbardziej motywujące są efekty treningowe. Kiedy widzę, że dane działanie przynosi  możliwość realizacji celów sportowych. Sam proces treningowy też jest ciekawy i przynosi dużo satysfakcji. Zwłaszcza kiedy masz „zły dzień”, a jednak realizujesz wcześniej założony plan, choć wokół jest milion ciekawszych rzeczy do zrobienia ;).

 

  1. Jakie jest Twoje ulubione miejsce wspinaczkowe?

Sněžnik w Czechach. Zdecydowanie najbardziej urokliwe miejsce wspinaczkowe, w którym byłam. Świetne widoki i najlepszej jakości wspinanie, trochę niedoceniane przez wspinaczy z Polski. Niebagatelne są również miłe wspomnienia 😉

 

  1. Jaka droga wspinaczkowa sprawiła Ci najwięcej satysfakcji?

Lucyfer w Kusiętach. Zupełnie nie w moim stylu, wymagający najwięcej czasu i prób oraz solidnej pracy nad wspinaczkowymi słabościami.

 

13220929_1117412698300980_6109825592141930994_n

Paulina Kalandyk często startuje w zawodach Pucharu Świata w boulderingu (fot. Yanne Golav)

  1. Jakie masz hobby poza wspinaniem?

Wspinanie oraz praca zawodowa zajmują mi mnóstwo czasu, którego na inne aktywności pozostaje niewiele. W wolnej chwili zazwyczaj czytam dobrą książkę lub oglądam film oraz nadrabiam zaległości towarzyskie. Niepokojący jest fakt, że z biegiem czasu co raz częściej wybieram to pierwsze… ;).

  1. Czy masz jakieś ukryte zdolności lub talenty?

Nic mi o nich nie wiadomo, ale mam nadzieje, że kiedyś jakieś odkryję ;).

 

  1. Kim chciałaś zostać w dzieciństwie?

Patologiem sądowym…

 

  1. Jeśli mogłabyś zmienić jedną rzecz w sobie, to co by to było?

Chciałabym mieć zdecydowanie więcej sportowego zacięcia  i samodyscypliny.

  1. Opisz swój idealny dzień.

Pobudka nie wcześniej niż o 8:00, dobra kawa i zapas Ovomaltine, skałka i dobre towarzystwo… Cała reszta jest  bez znaczenia .

Comments are closed.