Gregory Alpinisto – to czego szukają alpiniści

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
21 września, 2017

W sezonie zimowym 2017 marka Gregory wprowadza na rynek nową linię wszechstronnych plecaków wysokogórskich – Alpinisto. Uniwersalne możliwości plecaka pozwalają na jego szybkie dostosowanie do różnych aktywności – od wspinaczki lodowej, po narciarstwo skitourowe czy wspinaczkę górską. Nowy system nośny Fusion Flex zapewnia idealne wyważenie noszonego ciężaru, stabilność oraz doskonałą swobodę ruchów, czyli dokładnie to, czego szukają alpiniści.

Schirf_Alpinisto_DSC_2040


Model Alpinisto obecny jest w kolekcji Gregorego od wielu lat, towarzysząc wspinaczom i alpinistom podczas wypraw na całym świecie oraz wyznaczając standardy dla najbardziej dopracowanych plecaków wysokogórskich. Podążając za uwagami środowiska wysokogórskiego, w sezonie zimowym 2017/18 Gregory wprowadza do modelu najnowsze technologie i funkcje oraz lżejszy i bardziej wytrzymały materiał, który zmniejsza wagę plecaka o 10% w stosunku do poprzedniej wersji.

GF2017_Alpinisto35_ZestOrange_front

Zastosowany nowy system nośny Fusion Flex jest lekki, solidny i został opracowany specjalnie do użytkowania w trudnym, alpejskim terenie. System ten zbudowany wokół aluminiowej ramy i perforowanej blaszki zapewnia doskonałe podparcie podczas noszenia ciężaru oraz bardzo dobrą elastyczność w trakcie skręcania tułowia. Ukształtowana wyściółka dostosowuje się do pleców i zapewnia niezawodny rozkład obciążenia. Pas biodrowy został specjalnie zaprojektowany tak, aby plecak był w pełni kompatybilny z uprzężą wspinaczkową. Materiał, z którego wykonano plecak minimalizuje ryzyko przyklejania się śniegu do uprzęży, pasa biodrowego czy pasów ramiennych.

Alpinisto możemy również wykorzystać podczas wycieczek „fast and light”, kiedy liczy się każdy noszony gram. Plecak charakteryzuje się wyjmowanym stelażem, umożliwiającym jego odciążenie, jak również odpinanym pasem biodrowym i kominem.

Schirf_Alpinisto_DSC_2410

Długie boczne taśmy Alpinisto służą do mocowania szerokich nart lub splitboardów. Z kolei przednia szeroka, choć możliwa do skompresowana kieszeń zapewnia mnóstwo miejsca na bezpieczne przechowywanie raków. Sprzęt alpejski może być przymocowany do bocznych troków plecaka bądź do pasa biodrowego, do którego z łatwością przypniemy ice clippery.

Alpinisto dostępny będzie w sprzedaży od jesieni 2017 w dwóch pojemnościach – 35 i 50 litrów, w dwóch kolorach oraz trzech różnych długościach pleców dla jeszcze lepszego dopasowania plecaka. Jak wiadomo nie od dziś, według Gregorego plecak musi być dopasowany jak para butów.

Więcej informacji na: www.gregorypacks.com

Zobacz także