EVOLV TEAM: WOJTEK PEŁKA

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
LIFESTYLE  |   SPORT
10 listopada, 2016

Jest młodą, dopiero wschodzącą gwiazdą polskiego wspinania, jednak już ma na swoim koncie nie łatwe przejścia! O kim mowa? Przedstawiamy Wam Wojtka Pełkę, zawodnika Evolv Teamu i krakowskiej Korony.

Kiedy i jak zacząłeś się wspinać?
Miałem wtedy chyba 8 lat. Pytałem ostatnio o to Wojtiego Jędrzejczyka, bo to z nim miałem pierwsze zajęcia w RENi-Sporcie, ale nie pamięta.

Co najbardziej lubisz we wspinaniu?
Klimat, tripy i eksplorację nowych rejonów.

12443868_814475745365819_744797674_o

Co najbardziej motywuje Cię do działania?
Perspektywa zrobienia projektu.

Jakie jest Twoje ulubione miejsce wspinaczkowe?
Oliana

Jaka droga wspinaczkowa sprawiła Ci najwięcej satysfakcji?
Chyba Mon Dieu w Olianie. Kiedy podniosłem poziom swojego OSa z 7b na 8a+, to było tylko pół stopnia mniej od mojej ówczesnej życiówki RP.

Jakie masz hobby poza wspinaniem?
Lubię mieszać (czyt. chemia, ale nie tylko ;))

Czy masz jakieś ukryte zdolności lub talenty?
Potrafię zapamiętać mnóstwo nieprzydatnych rzeczy, nazwisk, dat, ruchów na drodze, której nie próbowałem itp.

Kim chciałeś zostać w dzieciństwie?
Chyba księdzem. Kusiły mnie łatwe i wysokie zarobki 😛 Miałem dość racjonalne podejście do przyszłości.

male

Jeśli mógłbyś zmienić jedną rzecz w sobie, to co by to było?
Pewnie mógłbym mieszkać w Katalonii.

Opisz swój idealny dzień.
Wstaje o 8 rano. Hiszpańskie słoneczko przyjemnie grzeje, 18 stopni na termometrze. Kawa już wypłynęła z kawiarki, omlet nie wyleciał z patelni podczas przerzucania. Jedziemy w skały, a tam 50-metrowy, lekki przewis, który gładko przepuszcza wszystkich członków wyjazdu. Kończymy projekty, ale one się nie kończą, tak jak nowe drogi rozgrzewkowe. Wieczorem wracamy ze skałek. Na kolację makaron podany w jakiś smaczny sposób, potem partyjka Carcassone i idziemy spać.

Zobacz także