Majówka dla naszych!

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
LIFESTYLE  |   SPORT
10 maja, 2019

Tegoroczna majówka okazała się wyjątkowo owocna w mocne przejścia wspinaczkowe dla naszych ambasadorów pomimo kapryśnej pogody. Niektórzy przedłużyli sobie wyjazd majówkowy nawet do kilku tygodni 🙂

Piotrek Schab (Black Diamond/Patagonia) jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi wyruszył do Katalonii. To właśnie tam, a dokładnie w Olianie dokonał historycznego przejścia w polskim wspinaniu sportowym – Fight or Flight 9b. Jest to pierwsze polskie przejście drogi o takich trudnościach!!!! Kilka dni później kontynuując dobrą passę Piotrek przeszedł jeszcze jeden klasyk Oliany – Pachamama 9a+.

fot. Wojtek Kozakiewicz

Z Piotrkiem w Hiszpanii stacjonowała Ida Kupś (Black Diamond), która pozostawiła tam kilka niezałatwionych „biznesów”, ale zapisała na swoje konto m.in.  Fish Eye 8c. Dla Idy to wyrównanie życiówki, ale z pewnością w najbliższym czasie możemy spodziewać się jej podniesienia, ponieważ Ida na brak formy nie może narzekać 🙂

fot. Marcin Szymkowski (https://www.instagram.com/m_szymkowski/)

Trochę bliżej, bo na Frankenjurze w Niemczech majówkę spędził Adrian Chmiała (Black Diamond, Evolv). Tam również sporo się działo za sprawą naszego zawodnika. Ostatniego dnia wyjazdu w temperaturze 3oC Adrian dokonał drugiego polskiego i prawdopodobnie 26-go w ogóle przejścia legendarnej drogi Action Directe 9a. Droga została otwarta w 1991 roku przez Wolfganga Gullicha i jest uważana za wzór drogi o takich trudnościach. Kilka dni przed przejściem Action’a Adrian zapisał na swoje konto również Powerplay 8c.

fot. Piotrek Deska

W majówkę we frankońskim lesie działała również Gosia Rudzińska, które zapisała na swoje konto m.in. Plan B 10 (8b). Dwa dni przed wyjazdem Gosia odłożyła na chwilę linę i podziałała trochę bardziej lokalnie, boulderowo w Zimnym Dole, gdzie dokonała pierwszego damskiego powtórzenia boulderu Magica 8a.

fot. Piotrek Czarnecki

W słoweńskim Ospie działało dwóch zawodników Evolv Team Poland: Stefan Madej i Wojtek Pełka. Oboje solidarnie wpięli się do łańcuchów na dwóch klasykach Ospu: Lacko noc, Irena 8b oraz Marioneta 8b/b+. Stefan do tego dorzucił jeszcze przejście drogi Vizija 8c!!

fot. Maciek Ostrowski

W ostatnich tygodniach nie brakowało również emocji na deskach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Ostatnie dwie edycje Pucharu Świata na czas odbyły się w Chinach. Pierwsze tegoroczne starty zaliczyła tam zeszłoroczna Mistrzyni Świata Aleksandra Rudzińska (Black Diamond). Ola z dwóch startów przywiozła dwa medale! W pierwszych zawodach, które odbyły się w Chongqing nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal, natomiast w drugich w Wujiang nie miała sobie równych i wróciła do Polski ze złotym medalem!! Za 3 miesiące odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Japonii, a już w 2020 roku wspinanie sportowe zadebiutuje na Olimpiadzie w Tokio – trzymamy kciuki za Olę!

Wszystkich serdecznie gratulujemy!!!

Zobacz także

LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   PRODUKTY  |   SPORT
28 listopada, 2016

Nadchodzi zimowe wydanie CRAGmagazine!

PRZECZYTAJ
SPORT
24 stycznia, 2019

Najlepszy – najgorszy

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE
01 grudnia, 2020

CRAG store, więcej niż sklep. W Krakowie powstaje brandstore Patagonii i Black Diamond

PRZECZYTAJ