Zima opanowała całą Europę, w tym Polskę. Od wielu lat temperatury poniżej 0oC oraz śnieg nie utrzymywały się tak długo. Miłośnicy białego szaleństwa nie mogli chyba wymarzyć sobie lepszych warunków tej zimy. Marka Black Diamond od lat jest sprzymierzeńcem sportów zimowych. W tym sezonie również nie zawiodła proponując unikalne rozwiązania dla fanów jazdy na nartach oraz wspinania zimowego.

Black Diamond Ambassador Tobin Seagel/Monashees/Photographer: Rueben Krabbe
Black Diamond Ambassador Tobin Seagel/Monashees/Photographer: Rueben Krabbe

 

Bestsellerem tegorocznej kolekcji jest niezwykle lekka i pakowna uprząż Couloir stworzona w technologii Fusion Comfort. Zastosowanie nowej klamry pozwala na bardzo szybkie zapinanie i rozpinanie uprzęży, nawet w najniższych temperaturach. Nowość wyposażono w specjalne sloty przystosowane do wpięcia Ice Clipper’ów oraz w miejsca do zamocowania śrub lodowych. Ten techniczny majstersztyk zapewnia komfort i funkcjonalność podczas uprawiania wszelkich aktywności zimowych, w tym jazdy na nartach i wspinania.

Uprząż COULOIR

 

Zestaw polecany przede wszystkim skitourowcom to seria plecaków Cirque, narty Helio oraz kije Compactor Carbon. Sprzęt powstały na podstawie wieloletnich doświadczeń marki Black Diamond oraz dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami tej dziedziny nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających sportowców.

Seria Cirque to ultralekkie plecaki narciarskie inspirowane kolekcją plecaków wspinaczkowych. Dzięki temu zadowolą każdego skitourowca, ponieważ zachowały wszelkie właściwości techniczne niezbędne podczas użytkowania w warunkach górskich oraz prosty design. Są kompatybilne z AvaLung Element. Szelki plecaka wykonano z aktywnego, dostosowującego się do kształtu ramion materiału przy użyciu technologii SwingArmTM. Pas biodrowy posiada elastyczną kieszeń oraz pętlę na szpej. Unikatowy system CINCH pozwala otworzyć/zamknąć plecak jednym ruchem. Dzięki specjalnym pętlom możliwe jest również przypięcie niezbędnego sprzętu na zewnątrz plecaka. Dostępny w rozmiarach 30, 35 i 45 L.

Plecaki CIRQUE
Plecaki CIRQUE

 

Narty Helio to połączenie najniższej wagi z najwyższą jakością wykonania. Zaprojektowane zostały z myślą o skitourowcach, którzy wymagają od sprzętu niesamowitej precyzji oraz gwarancji szybkiego poruszania się w miękkim oraz twardym śniegu.  Kolekcja składa się z nart o 4 różnych szerokościach : 116, 105, 95 i 88 mm charakteryzujących się zróżnicowanymi parametrami i przeznaczeniem, więc każdy dobierze coś dla siebie uwzględniając swoje potrzeby. Wykonanie kolekcji Helio z włókna węglowego zapewnia najniższą wagę, a także zachowanie pełnej kontroli nart podczas jazdy.

helio all
Kolekcja nart HELIO

 

Kije Compactor Carbon są świetnym uzupełnieniem dla nart Helio, jednak przeznaczone są nie tylko dla profesjonalistów. Sprawdzą się również podczas zimowych spacerów po górach, czy spliteboardingu.  Posiadają kompatybilność kijów trekkingowych z serii Z-Poles (składanie na 3 części), dlatego są niezwykle pakowne. Ich wykonanie z carbonu zapewnia najniższą możliwą wagę.

compactor carbon
Kije COMPACTOR CARBON

 

Zachęcamy do korzystania z panujących warunków zimowych przy użyciu sprzętu dopracowanego w każdym szczególe, oferowanego przez Black Diamond !

 

Jordan White/ Portillo, Chile/ Photographer: Adam Clark
Jordan White/ Portillo, Chile/ Photographer: Adam Clark

Comments are closed.