Black Diamond Z – Pole – najlepsze kije dla wymagających!

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
25 listopada, 2016

Black Diamond to amerykański producent sprzętu wspinaczkowego i trekkingowego. Symbol najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Od początku swojej działalności firma wprowadza innowacyjne rozwiązania, stając się dzięki temu właścicielem wielu patentów m.in. Camaloty, Avalung, śruby lodowe Express, system FlickLock, kije trailowe Z-Poles. W chwili obecnej posiada w swojej ofercie ponad 20 kategorii produktowych m.in. sprzęt wspinaczkowy, kije trekkingowe, czołówki, akcesoria bulderingowe, narty freeridowe, buty skitourowe czy techniczne rękawice. W 2013 roku Black Diamond wprowadził na rynek także kolekcję odzieży alpinistycznej.

Black Diamond w swojej ofercie posiada kije dedykowane dla biegaczy górskich i fanów super lekkiego sprzętu.

Seria kijków Z-Poles wiele zawdzięcza konstrukcji sond lawinowych. Wielosegmentowa sonda wyewoluowała do postaci 3 segmentów z włókna węglowego, połączonych kevlarową linką. Zwieńczenie stanowi uchwyt z pianki EVA absorbującej wilgoć. Zakończenie to wytrzymały grot z węglików spiekanych (widia). Alternatywnie, grot można zastąpić dostępną w zestawie gumową końcówką, co dodatkowo zwiększa wszechstronność kijków.

kije-black-diamond-2

DISTANCE CARBON FLZ

Distance Carbon Z-Pole to para najlżejszych, wytrzymałych i pakownych kijków trailowych w kolekcji firmy. Zbudowane z trzech segmentów wykonanych w 100% z laminatu węglowego. Niezawodny system FlickLock pozwala na idealne dopasowanie długości kija do użytkownika. Model jest dostępny w trzech wariantach długości (od 95 do 140 cm).

kije-black-diamond-5

Distance Carbon FLZ to najbardziej zaawansowane kije w kolekcji Z-Pole.

kije-black-diamond-6

DISTANCE CARBON Z

Idealne dla biegaczy trailowych, tam gdzie liczy się szybkość rozłożenia oraz stabilność.
Zbudowane z trzech segmentów wykonanych w 100% z Carbonu. Posiadają odporną na wilgoć piankową rączkę EVA. Model jest dostępny w czterech wariantach długości (od 100 do 130 cm). Najlżejsze kije w serii Z-Pole!

kije-black-diamond-7

Kiedy tylko uznamy, że teren nie wymaga kijków, wystarczy przycisnąć guzik ulokowany pod rękojeścią. Kijek składa się błyskawicznie. Gdy znów będzie potrzebny, wystarczy pociągnąć za skrajne segmenty kijka – połączone przegubami człony łączą się w jedną, sztywną całość. Długość kijków nie podlega regulacji co zapewnia bezawaryjność konstrukcji i kluczową dla zawodnika na trasie, łatwość obsługi nawet w biegu.

kije-black-diamond-8

DISTANCE FLZ

Model wyposażony w regulację, jest nieco cięższą i bardziej funkcjonalną alternatywą. Najkrótsza wersja waży 440 gram, a dzięki klipsowi w technologii FlickLock, można szybko wydłużyć kijki np. na zejściach w stromym terenie. Aluminiowa konstrukcja zwiększa wagę, ale pozwala na zachowanie wyjątkowej sztywności, która procentuje zaufaniem np. podczas przekraczania strumieni.

kije-black-diamond-9

kije-black-diamond-10

WOMEN’S DISTANCE FLZ

Damska wersja kijów zaspokoi wymagania wszystkich zaawansowanych biegaczek. Możliwość dopasowania kija do wysokości użytkowniczki oraz szybkość rozłożenia sprawiają, że kije oferują niezwykły komfort. Kobieca wersja została wyposażona w szersze paski nadgarstkowe wykończone miękkim i odprowadzającym wilgoć materiałem.

kije-black-diamond-11

DISTANCE Z

Aluminiowa konstrukcja, 3-częściowy system szybkiego rozkładania podobny jak w sondach lawinowych. Rączki wykonane zostały z lekkiej pianki EVA. Kije posiadają system regulacji FlickLock, oddychające, dobrze odprowadzające wilgoć paski z odblaskowym logo. Wymienne końcówki (gumowe i z węglika) oraz pokrowiec. Blokada Z-POLE RAPID DEPLOYMENT SYSTEM.

kije-black-diamond-12

kije-black-diamond-3

kije-black-diamond-13

Dlaczego warto wybrać kije Black Diamond Z-Pole?

– Kije trailowe Z-Poles marki Black Diamond to odpowiedź na nowe potrzeby rynku.

– Jest to sprzęt umożliwiający szybkość, wygodę i bezpieczeństwo.

– Zestaw 3 segmentów został opracowany w oparciu o system sondy lawinowej.

– Ultralekka konstrukcja.

– Kompaktowe rozmiary.

– Niezawodny i prosty w obsłudze system FlickLock.

Funkcjonalność modeli Z-Poles to przełom wśród tradycyjnych kijków trekkingowych. Najbardziej zaawansowany model Distance Carbon FLZ to sprzęt dla chcących poruszać się szybko i bezpiecznie. Cała kolekcja oferuje sprzęt do zastosowań w każdych warunkach terenowych – także dla mniej wyczynowo nastawionych użytkowników.

Zobacz także