Buty Evolv – Twój kompan w sezonie 2017

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
05 maja, 2017

Dla większości wspinaczy sezon skałkowy rozpoczął się już jakiś czas temu. Niektórzy wybrali już swoje cele na ten sezon, inni wciąż ich poszukują. A jak każdy z Was pewnie wie, za wpięciem się do stanu zjazdowego wymarzonego projektu stoi nie tylko moc wypracowana przez zimę i niezawodny asekurant, ale również but wspinaczkowy, którego obdarzymy bezgranicznym zaufaniem!

Paul Robinson_Alex Kahn 2

fot. Alex Kahn

W stajni marki Evolv w sezonie 2017 absolutnym bestsellerem kolejny rok pozostaje nowa wersja Shamana sygnowana podpisem samego Chrisa Sharmy. Model był wielokrotnie nagradzany w różnorodnych kategoriach, w tym m.in. przez  EditorsChoice. Nowej wersji Shamana nie trzeba już nikomu przedstawiać. Przeznaczony jest przede wszystkim dla zaawansowanych wspinaczy, głównie ze względu na dużą asymetrię, mocno wyprofilowane podbicie (cambered) oraz tzw. Knucklebox, czyli skonstruowanie buta w sposób, który wymusza podkurczanie palców, co zwiększa jego precyzję. Ekstremalne przejścia ułatwia także znacznie większa niż w poprzedniej wersji powierzchnia buta oblana gumą do podhaczania palców.

Stefan Madej i Shaman w akcji, fot. Maciej Ostrowski

Stefan Madej i Shaman w akcji, fot. Maciej Ostrowski

Absolutną nowością na rynku jest damska wersja Shamana, czyli Evolv Shakra. Model posiada wszystkie technologie zastosowane w Shamanie, jednak jest przystosowany do wąskiej stopy oraz posiada damską rozmiarówkę.

Shakra - damski odpowiednik Shamana.

Shakra – damski odpowiednik Shamana.

 

Kolejną nowością w kolekcji marki jest Supra. But zdecydowanie mniej asymetryczny niż Shaman oraz twardszy. Dzięki tym dwóm właściwościom z pewnością nie zawiedzie nas na naszej polskiej Jurze. Świetnie sprawdza się na mikro krawądkach, dziurkach i słabych stopniach. Budowa modelu zagwarantuje również komfort i wygodę podczas pokonywania długich dróg.

Supra - niezawodny but na polską Jurę

Supra – niezawodny but na polską Jurę

Osoby o średnim stopniu zaawansowania z pewnością docenią model Kronos oraz jego damski odpowiednik – Kira. Oba modele to buty niezwykle wygodne, precyzyjne oraz lekko asymetryczne. Ich budowa pozwoli na komfortowe pokonywanie dróg o umiarkowanej trudności i wielogodzinne sesje treningowe bez uczucia dyskomfortu.

W kategorii butów dla początkujących marka w sezonie 2017 oferuje unowocześnione wersje sprawdzonych już modeli takich jak  Defy, Elektra czy Valor.

Wszystkie modele marki Evolv dostępne są w najlepszych sklepach outdoorowych! Zachęcamy do wypróbowania i życzymy samych sukcesów w sezonie 2017!

Zobacz także

LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   SPORT
16 sierpnia, 2018

Kalymnos latem

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   SPORT
21 marca, 2017

Pucharowy Turysta

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE  |   PODRÓŻE
09 stycznia, 2019

Między ludźmi, między słowami

PRZECZYTAJ