Jacek Śledziński i Hanna Bora o czołówce Black Diamond SPOT

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
08 grudnia, 2016

Czołówka Black Diamond Spot to idealny sprzęt dla osób podróżujących aktywnie. Jest bardzo lekka i poręczna, a przy tym wyjątkowo wydajna. Zabieraliśmy ją na każdy trekking i wypad z namiotem. Używaliśmy jej w bardzo różnych warunkach: w lesie deszczowym, w licznych jaskiniach w Laosie, na mongolskim stepie i w mroźnych Himalajach. Zdarzało nam się korzystać z niej w trakcie deszczu lub mgły. Nigdy nas nie zawiodła.

Black Diamond Spot to czołówka kompaktowa. Całość wraz z bateriami waży zaledwie 90 gram. Jednak przy tak niewielkim rozmiarze oferuje imponujący zasięg światła. Jest to zasługa potężnej diody TriplePower Led. W najwyższym ustawieniu ma moc aż 200 lumenów, co pozwala na oświetlenie dystansu o długości 80 m. Możliwa jest też regulacja światła, co umożliwia wydłużenie pracy baterii.

_L8A3953

Przy bliższych odległościach sprawdzają się dwie diody SinglePower Led – biała i czerwona. Ich zasięg to 10 metrów. Do tego posiadają szeroki kąt świecenia. Czerwone światło jest bardziej dyskretne, więc przydaje się, kiedy jesteśmy w większej grupie i nie chcemy oślepiać współtowarzyszy.

Jedną z rzeczy, która najbardziej nam się spodobała przy używaniu tej czołówki jest dotykowy sensor PowerTap Technology. Dzięki niemu możemy regulować natężenie światła, zaledwie dotykając obudowę z prawej strony. Dla nas było to bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodatkową zaletą czołówki Black Diamond Spot jest wodoodporność – posiada stopień IPX8.  Zdarzało nam się używać jej w trakcie silnego deszczu i zawsze sprawdzała się idealnie. Według producenta może nawet zostać zanurzona w wodzie – my tego jednak nie próbowaliśmy.

Black Diamond Social Media Producer Katy Dannenberg, Alex Hamlin / East Elk Canyon, CO / Photographer: Andy Mann

Black Diamond Social Media Producer Katy Dannenberg, Alex Hamlin / East Elk Canyon, CO / Photographer: Andy Mann

Jedyne wady, które dostrzegliśmy w trakcie użytkowania to klapka pojemnika na baterie, z którym czasem musieliśmy się trochę mocować oraz konieczność poprawiania paska (robił się zbyt luźny). Mimo tych drobnych mankamentów uważamy, że czołówka Black Diamond Spot jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych i podróżujących ze względu na niewielką wagę oraz duży zasięg światła.

Hanna Bora i Jacek Śledziński – blog sledznas.pl

Zobacz także