Odkryj Jerzmanowice i bazę Mountain Climbing School

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
WSPINACZKA
26 lipca, 2021

Sprawdź klimatyczne noclegi tuż pod Słonecznymi Skałami oraz weź udział w wykładzie Janusza Gołębia, warsztatach i mini zawodach podczas Climbing Days.

Zdaniem wielu obszar Jury Krakowsko-Częstochowskiej jest uznawany za wspinaczkową stolicę Polski. Wpływają na to przede wszystkim piękno i różnorodność krajobrazu, a także ilość ścianek i dróg o różnym stopniu zaawansowania. Nic dziwnego, że rejon ten przyciąga każdego roku tysiące miłośników sportu jakim jest wspinaczka.
Pomimo tego, że Dolina Będkowska, największa i możliwie, że najpiękniejsza z dolin całej Jury, jest najchętniej wybieranym miejscem do realizacji aktywności w outdoorze, wielu wspinaczy rezygnuje z noclegu w tej lokalizacji na rzecz spokojniejszych miejsc.

Gdzie?

Baza Mountain Climbing School mieści się w małej wsi Jerzmanowice, dokładny adres to Dołki 20 – tuż obok ostańców skalnych Wyżyny Olkuskiej, zwanych Słonecznymi Skałami. Miejsce oferuje to, co najpiękniejsze – spokój oraz dziką naturę. Bliskość formacji Skalnej sprawia, że noclegi są świetną bazą wypadową do uprawiania rekreacji, podczas której piękno przyrody jest na wyciagnięcie ręki.

Idea?

Celem było stworzenie miejsca sprzyjającemu nie tylko niezakłóconemu wypoczynkowi, ale również służącemu spotkaniom wszystkich pasjonatów wspinaczki. Przestrzeni, w której czas płynie wolniej, kultywuje się dobre zwyczaje, dba o relacje i aktywnie spędza czas. Przestrzeni jest wiele, wokół nie brakuje pól, łąk i lasów do zaczerpnięcia świeżego powietrza, z dala od wielkomiejskich aglomeracji. 

Efekt?

Do dyspozycji przybywających jest prywatna, ogrodzona działka na wyłączność, z dostępem do wspomnianego lasu i co najważniejsze bloków skalnych na jej terenie. Istnieją trzy możliwość zakwaterowania – w domu wchodzącym w skład zabudowań terenu, we własnych namiotach na polu campingowym lub w domku holenderskim znajdującym się na działce. Pole namiotowe jest otwarte, a spokój i relaks potrafią zmącić jedynie polne świerszcze w nocy.

Baza Mountain Climbing School jest jedynym miejscem, na terenie którego można wspinać się w skale pod dachem. Na działce znaleźć można klimatyczną, przerobioną stodołę, w której jedna ze ścian to naturalna ściana skalna. Dodatkowo baza jest monitorowana, posiada liczne udogodnienia i atrakcje dla dzieci.
W każdą sobotę odbywa się tam ognisko, na które można wpaść i spędzić wieczór w doborowym towarzystwie.

Climbing Days

6-8 sierpnia w bazie Mountain Climbing School startuje nowe wydarzenie o nazwie Climbing Days, które jest spotkaniem wspinaczy zarówno tych, którzy są w skałach już od paru lat, jak i tych rozpoczynających przygodę w pionowym świecie. Czego możecie się spodziewać?

Warsztaty

Dla osób, które chcą się szkolić przygotowano 3 dni warsztatów z takich tematów jak:

  • Pierwsze kroki w skałach – wędka , podstawowe węzły oraz podstawa technik wspinania
  • Pierwsze prowadzenie w skałach
  • Loty – sztuka wyłapywania dynamicznego lotów – ćwiczenia z oponą
  • Autoratownictwo w skałach podchodzenie po linie, podstawowe sytuacje awaryjne, wycof – jak wycofać się z „ringa”, sprzęt, węzły, zastosowanie
  • Podstawy wspinaczki wielowyciągowej
  • Tour bo najciekawszych drogach wspinaczkowych z lokalsem

Warsztaty odbędą się również dla dzieci – dla starszych wspinaczkowe, a dla młodszych leśne, podczas których poznają magie natury

Zapisy na warsztaty znajdziecie na: https://mountainclimbingschool.pl/kurs/climbing-days-6-8-sierpnia/

Komin Challenge i Prelekcja Janusza Gołębia

W sobotę 7 sierpnia o godzinie 18:15 odbędzie się spotkanie grupy w Słonecznych Skałach, gdzie zostanie przedstawiony tytułowy komin (trudność od VI do VI.1) – 10 osób, które zrobią to najszybciej otrzyma nagrodę od marki Black Diamond.

Podsumowaniem sobotniego dnia będzie spotkanie z Januszem Gołębiem w bazie Mountain Climbing School w Jerzmanowciach – o jego patentach stosowanych przy wspinaczce sportowej oraz wielowyciągowym wspinaniu letnim (z naciskiem na Tatry).

Puchar Europy

Climbing Days jest imprezą towarzyszącą Pucharu Europy we wspinaczce sportowej, który odbędzie się na krakowskiej ścianie Avatar. Niestety na samych zawodach nie będzie publiczności, ale wydarzenie będzie relacjonowane online, a strefa kibica pojawi się emisja w bazie Mountain Climbing School. Finały zaplanowane zostały na godzinę 18:00 w niedziele więc już teraz rezerwujcie czas w swoich kalendarzach. Więcej informacji na: https://mocgor.pl/

Więcej informacji

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich pasjonatów wspinaczki i sympatyków górskich klimatów chcących doznać uczucia swobody i wolności od ciasnych przestrzeni miast.

Zachęcamy do dołączenia na stronę wydarzenia, gdzie na bieżąco publikowane są informacje związane z wydarzeniem: https://www.facebook.com/events/977447116361089

Do zobaczenia!

Zobacz także

LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   PRODUKTY  |   SPORT
02 grudnia, 2018

ZOSTAŃ AMBASADOREM MARKI GREGORY

PRZECZYTAJ
WSPINACZKA
01 lutego, 2021

Kazalnica – lista osobista Janka Kuczery (część III)

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE
12 listopada, 2020

CRAGmagazine no. 10

PRZECZYTAJ