Precyzja, komfort i minimalistyczny styl – buty podejściowe Black Diamond

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
17 marca, 2020

Black Diamond to marka posiadająca jedną z największych ofert na rynku outdoorowym. W katalogu znajduje się ponad 30 kategorii produktowych, w tym sprzęt wspinaczkowy, sprzęt skitourowy, buty wspinaczkowe, plecaki, rękawice, czołówki, kije trekkingowe czy odzież turystyczna.

fot. Black Diamond

Po premierze butów wspinaczkowych w 2018 roku amerykański producent zrobił kolejny krok wprowadzając na rynek buty podejściowe. Autorska kolekcja zawiera 4 modele, które powstały przy współpracy z czołowymi ambasadorami marki. Precyzja, komfort i minimalistyczny styl – tak w skrócie można opisać nową kolekcję butów Black Diamond.

Podstawowymi modelami w kolekcji są CIRCUIT i SESSION – sprawdzą się podczas wizyty na ścianie wspinaczkowej, przy podejściach w skałki, czy podczas spaceru w umiarkowanym terenie. Linia butów została nazwana performance lifestyle. Buty Circuit i Session to połączenie cech butów podejściowych ze stylistyką butów lifestylowych.

Buty podejściowe Black Diamond Circuit

Cholewka butów Circuit i Session wykonana została z trwałego, oddychającego i elastycznego materiału dzianinowego. Przód buta obydwu modeli został oblany gumą, która umożliwia wspinanie w łatwym terenie oraz zabezpiecza czubek przed przetarciem materiału. Podeszwa wykonana została z przyczepnej, a zarazem dość miękkiej gumy Black-Label Street. W śródstopiu zastosowano piankę EVA, która gwarantuje doskonałą amortyzację podczas chodzenia. Wygodne zakładanie i zdejmowanie buta zapewniono dzięki wyposażeniu obu modeli w dwie pętle – na języku i pięcie buta.

Ponadto buty Circuit to najlżejszy model kolekcji. W zależności od rozmiaru but waży zaledwie ~ 260 g.

Black Diamond Session w akcji

Buty Session dzięki zastosowaniu gumowego paska znajdującego się z tyłu buta umożliwiają szybkie zdejmowanie i wkładanie buta podczas sesji treningowych (umożliwiają „zadeptanie” pięty, bez niszczenia buta, a więc mogą posłużyć również jako klapki). Bardzo cienki materiał zewnętrzny modelu sprawia natomiast, że but dopasowuje się do stopy jak skarpetka, jest wygodny i lekki.

fot. Black Diamond

Linia butów przeznaczona do bardziej zaawansowanych aktywności górskich została nazwana High Performance. Składają się na nią dwa modele: TECHNICIAN i MISSION LT.

Technician to but zaprojektowany z myślą o precyzji. Jest trwały, lekki oraz charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością. Jednoczęściowa dzianinowa cholewka EnduroKnit reguluje temperaturę wewnątrz buta, a jednocześnie jest odporna na przetarcia. Trwałość zapewni również czubek buta oblany gumą, zapobiegający przetarciom. Za nieporównywalną przyczepność odpowiada zastosowana w modelu guma BlackLabel-Mountain, zdecydowanie twardsza niż w wyżej opisanych modelach. Lekki język posiadający pętle umożliwia szybkie i łatwe wkładanie oraz zdejmowanie, pomaga również w dobrym ułożeniu i dopasowaniu buta do stopy. Ponadto technologia 3D Wrap Construction zapewni lepszą regulację buta sznurówkami w zależności od potrzeb użytkownika. W śródstopiu Technician’a, podobnie jak w poprzednich modelach, wykorzystano piankę EVA, która gwarantuje odpowiednią sztywność podeszwy, komfort oraz wygodę podczas podejścia i łatwej wspinaczki.

Buty podejściowe Black Diamond Technician

Najbardziej zaawansowany model kolekcji to Mission LT. Stworzony do szybkich, trudnych i technicznych podejść. Buty dopasowują się do stopy jak skarpetka, posiadają miękki język wzmacniany taśmą i nylonem na całej długości oraz są niezwykle lekkie – to cechy, które decydują o wygodzie i komforcie zapewnianym przez model Mission LT nawet podczas całodziennych wędrówek. Wykonany został z jednoczęściowego, oddychającego i trwałego materiału EnduroKnit. Podeszwa zawierająca wzmacnianą piankę EVA w części śródstopia gwarantuje dużą sztywność podeszwy, precyzję, a jednocześnie odpowiada za wygodę i ochronę podczas podejścia. Guma BlackLabel-Mountain charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, a dodatkową ochronę gwarantuje czubek buta oblany gumą. Taśmy na języku i z tyłu buta ułatwiają wkładanie i zdejmowanie oraz umożliwiają przymocowanie butów do plecaka tam gdzie kończy się podejście, a zaczyna wspinanie.

Buty Mission LT

Wszystkie modele butów Black Diamond dostępne są w wersji damskiej i męskiej oraz w różnych wariantach kolorystycznych. Buty już tej wiosny pojawią się w sklepach outdoorowych.

Cała kolekcja butów podejściowych Black Diamond

 

Zobacz także

LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   SPORT
03 grudnia, 2019

CRAGmagazine – wydanie ósme!

PRZECZYTAJ
WSPINACZKA
21 lipca, 2021

Nieprzewidywalne friendy

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE
12 października, 2016

ZIELONYM TEMPEM

PRZECZYTAJ