StormLine – lekki zestaw przeciwdeszczowy

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
17 kwietnia, 2018

Gdyby przejrzeć garderoby outdoorowych entuzjastów i sporządzić listę najpotrzebniejszej odzieży to lekka, przeciwdeszczowa kurtka znalazłaby się prawdopodobnie na czele takiej listy. Bardzo ciekawą propozycją w tym segmencie jest StormLine Stretch Rain Shell firmy Black Diamond. Waży zaledwie 320 g, a po spakowaniu (chowa się do własnej kieszeni) zajmuje niewiele miejsca w plecaku. Nie jest to pancerny shell, StormLine wykonana jest z elastycznego materiału, zapewniającego wygodę, komfort i swobodę ruchów. Za ochronę przed wiatrem, deszczem i odprowadzanie wilgoci odpowiedzialna jest firmowa membrana Black Diamonda BD.dry™. W przypadku intensywnego wysiłku, gdyby oddychalność okazała się niewystarczająca, kurtkę wyposażono w zamykane na zamki wywietrzniki pod pachami. Kurtka, jako dedykowana wspinaczom, ma typowo techniczny krój, będzie więc dobrze współpracować z uprzężą, a kaptur jest przystosowany do noszenia na kasku. StormLine Stretch Rain Shell sprawdzi się jednak doskonale również podczas każdej innej aktywności na świeżym powietrzu, a nawet na codzień w mieście. Jest na tyle lekka i pakowna, że możemy mieć ją zawsze przy sobie.

Jej dopełnieniem są spodnie StormLine Stretch Rain Pants, opierające się na tej samej filozofii co kurtka – są lekkie i pakowne, więc na wypadek ulewy można mieć je zawsze przy sobie, a przy tym wygodne i wytrzymałe. Ważą 235 g, wykonane są z tego samego materiału co kurtka (88% nylon, 12% elastan) i posiadają membranę BD.dry™. Spodnie posiadają rozpinany dół nogawek, ułatwiający ich zakładanie oraz elastyczny, regulowany pas. Podobnie jak kurtka, pakują się do własnej, zamykanej na zamek kieszeni. Rozciągliwy materiał i profilowane kolana zwiększają komfort, wygodę i zakres ruchów.

StormLine Stretch Rain i Pants to świetny zestaw, który w przypadku dobrej pogody możemy prawie niezauważalnie i bezboleśnie nosić w plecaku, a jednocześnie taki który ochroni nas przed wiatrem i deszczem w przypadku jej pogorszenia. Dedykowany przede wszystkim wspinaczom, ale na tyle uniwersalny i wygodny, że sprawdzi się w przypadku każdej aktywności outdoorowej.

Zobacz także

LIFESTYLE  |   PODRÓŻE
26 listopada, 2019

Trekking w Niebiańskich Górach czyli Tien-Shan intro

PRZECZYTAJ
WSPINACZKA
18 stycznia, 2021

Kazalnica – lista osobista Janka Kuczery (część I)

PRZECZYTAJ
SPORT
28 grudnia, 2016

Wojtek Pełka – podsumowanie sezonu 2016

PRZECZYTAJ