Ultralekkie plecaki Gregory – OPTIC i OCTAL

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
21 lutego, 2018

Ewolucja w redukcji wagi sprzętu outdoorowego

OPTIC i OCTAL – dwa ultralekkie modele plecaków od Gregory’ego to nowości na wiosnę 2018. Zredukowana do 1.08 /1.01 kg waga dla plecaków o pojemności 48 i 45 litrów oraz 1.1 / 1.02 kg dla plecaków o pojemności 58 i 55 litrów to kolejny krok w minimalizacji wagi sprzętu outdoorowego.

Cztery modele plecaków – dwa męskie oraz dwa damskie – posiadają trzy różne długości korpusu, tak aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie do wysokości osoby oraz rozmiaru jej pleców. Te nowe lekkie plecaki trekkingowe nie ograniczają naszego komfortu ani funkcjonalności, jak również nie pochłoną całego budżetu na sprzęt górski.

GREGORY_Optic48_beacon_blue_front34

Optic 58l – 1,14kg

Męski OPTIC oraz damski OCTAL łączy lekka konstrukcja z wygodnym dla Gregory’ego dopasowaniem do plecaków, wytrzymałymi materiałami oraz pełną funkcjonalnością. System nośny AeroSpan jest kolejnym, tym razem ultralekkim rozwinięciem innowacyjnego systemu Gregory VaporSpan, który został zastosowany w oddychających plecakach SALVO i SULA. Oprócz ultralekkich parametrów, OPTIC i OCTAL zapewniają również odpowiednią wentylację i wygodę w użytkowaniu. Lekka aluminiowa konstrukcja zbudowana z ramy 7001 zapewnia właściwy rozkład noszonego ciężaru i doskonałą oddychalność. Wykorzystując technologię „body mapping”, zlokalizowane punkty nacisku oraz tarcia są skutecznie zredukowane poprzez zastosowanie pianki o podwójnej gęstości. Chcąc zaoszczędzić każdy gram, zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy można pozostawić w domu wraz ze zdejmowanym kominem – dodatkowym elementem plecaka jest ultralekka osłona, którą można wykorzystać zamiast standardowego komina.

GREGORY_Octal45_Frost_grey_Back34

Octal 45l – 1,05kg

Plecak powinien pasować jak para butów. Dlatego też Gregory w swojej ofercie posiada każdą pojemność plecaków OPTIC oraz OCTAL w trzech różnych rozmiarach korpusu. Dodatkowe funkcjonalności to elastyczna i zarazem siateczkowa kieszeń z przodu plecaka, łatwo dostępna boczna kieszonka na butelkę ora pokrowiec przeciwdeszczowy, troki kompresujące i wbudowany system hydracyjny. Męski OPTIC dostępny jest w pojemności 48 i 58 litrów i kolorach Lava Grey oraz Beacon Blue. Damski OCTAL dostępny jest w pojemności 45 i 55 litrów i kolorach Frost Grey i Monarch Blue.

Informacje techniczne:

Pojemność: 48l / 58l (Optic); 45l / 55l (Octal)

Waga: 1.12 / 1.14 kg (Optic); 1.05 / 1.06 kg (Octal)

Zmniejszona waga: 1.08 / 1.10 kg (Optic); 1.01 / 1.02 kg (Octal)

Max. obciążenie: 14 kg / 16 kg (Optic); 14 kg / 16 kg (Octal)

Materiał: 100D HT nylon, 210D HT nylon, 135D HD polyester

 

GREGORY_Optic_trekking_pole GREGORY_Optic_sunglassquickstow GREGORY_Optic_raincoverGREGORY_Optic_lightweight_lidV2GREGORY_Optic_front_stretch_pocket GREGORY_Optic_hydrationV2

Zobacz także

LIFESTYLE
06 lutego, 2019

Z pasji do wspinania – wywiad z Marcinem Kwaśniewskim

PRZECZYTAJ
SPORT
29 października, 2019

Po prostu zawalcz!

PRZECZYTAJ
SPORT
19 maja, 2017

FREESTYLE KAJAKOWY

PRZECZYTAJ