Zimowe nowości od Black Diamond

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
16 listopada, 2018

Tegoroczna jesień wyjątkowo rozpieszcza. Kolorowe liście na drzewach, piękne słoneczne dni i przyjemna jesienna temperatura wciąż nas nie opuszczają. W Tatrach spadł już pierwszy śnieg, a miłośnicy jazdy na nartach nie mogą doczekać się zimy z prawdziwego zdarzenia, która niebawem do nas zawita. Zanim jednak rozpoczniemy zimowe szaleństwo, mamy dla Was kilka nowych propozycji od Black Diamond, które z pewnością umilą śnieżne przygody w outdoorze.

 

Nowości dla lodowych wspinaczy

Śruby Ultralight Ice Screw od Black Diamond’a zaprojektowane zostały dla wymagających wspinaczy i skialpinistów. Są o 45% lżejsze od obecnych w kolekcji śrub Express Ice Screw. W 90% wykonane zostały z ultralekkiego aluminium, a końcówka z wytrzymałej stali nierdzewnej. Plakietka powstała w nowej technologii hot forge posiada dwa otwory do wpinania karabinków. Nowością jest innowacyjna korbka Wire-Gate Express, pozwalająca na szybkie osadzanie śruby w lodzie. Śruby lodowe Ultralight posiadają oznaczenia kolorystyczne przypisane poszczególnym długościom: 13, 16, 19 i 22 cm.

Ultralight Ice Screw 13, 16, 19 i 22 cm

W tym sezonie Black Diamond zaprezentował również całkowicie nową wersję czekana Reactor przeznaczonego do wspinaczki lodowej . Zmianie uległa geometria czekana oraz profil rękojeści, które czynią go niezawodnym narzędziem do pracy w lodowym terenie. Głowica czekana jest kompatybilna z młotkiem oraz łopatką BD. Śruby w głowicy można regulować przy pomocy ostrza drugiego czekana, dzięki czemu wspinacz nie potrzebuje dodatkowego klucza. Reactor został wyposażony w regulowaną rękojeść, którą dopasujemy do każdej wielkości dłoni.

Nowy czekan Black Diamond Reactor

Wygoda i bezpieczeństwo w górach

Whippet to zaawansowany technicznie kij narciarski ze zintegrowanym ostrzem w uchwycie wykonanym ze stali hartowanej. Kij ważący 490g posiada wyprofilowaną rączkę, dodatkowy uchwyt i zdejmowaną głowicę. 3-segmentowa konstrukcja daje możliwość komfortowego transportu kija, a system blokowania Flick Lock® Pro ułatwia jego składanie i rozkładanie. W zestawie do kija dołączony został talerzyk śniegowy. Whippet dostępny jest również w lżejszej (450g), 2-segmentowej wersji karbonowej.

Black Diamond Whippet w akcji

Detektory lawinowe to zupełnie nowa kategoria w ofercie marki Black Diamond. Powstały przy współpracy inżynierów z PIEPS’a. Detektory Guide BT oraz Recon BT posiadają trzy anteny oraz potwierdzony w niezależnych testach zasięg w każdym kierunku – w przypadku modelu Recon zasięg ten wynosi 50m, a w przypadku detektora Guide – 60 m. Urządzenia wyposażone zostały w cyfrowy wyświetlacz wskazujący m.in. kierunek i odległość do poszkodowanego oraz liczbę poszukiwanych ofiar. Posiadają funkcję automatycznego przełączania z trybu wyszukiwania na tryb nadawania, jeśli sygnał nawigacyjny nie porusza się przez określony czas. Zintegrowany inklinometr umożliwi łatwą ocenę kąta nachylenia góry. Oba modele są kompatybilne z TX600 oraz iProbe, co zwiększa możliwości wyszukiwania. Guide BT i Recon BT posiadają funkcję Bluetooth, dzięki której możliwa jest aktualizacja oprogramowania oraz zintegrowanie detektora z aplikacją w telefonie.

Detektory to zupełnie nowa kategoria w ofercie Black Diamond!

Niezawodna ochrona w każdą pogodę

Zupełnie nowa wersja kurtki Helio to najlżejsza propozycja Gore-tex’owa w kolekcji Black Diamond. Waży jedynie 370g, a techniczny krój zapewni pożądany komfort podczas uprawiania alpinizmu, wspinania zimowego czy zaawansowanej turystyki. Membrana GORE-TEX® 3L ACTIVE C-Knit® Backer, zintegrowany system ściągaczy Coehesive oraz laminowane zamki nie zawiodą użytkownika nawet w najgorszych warunkach pogodowych.

Damska wersja kurtki Helio Active Shell

Męskie wydanie Helio Active Shell

Kurtka Recon Shell spełni natomiast oczekiwania wymagających skitourowców oraz zimowych turystów. Elastyczny, stretchowy materiał nie krępuje ruchów podczas aktywności, a zdejmowany pas śnieżny i kaptur kompatybilny z kaskiem zagwarantują ochronę przed wiatrem. Membrana BD.dry 20000/20000 oraz impregnacja DWR nie zawiodą natomiast podczas opadów deszczu czy śniegu.

Damski Recon Stretch Shell

Męski Recon Stretch Shell

Do zobaczenia w górach!

Zobacz także

LIFESTYLE  |   SPORT
11 września, 2018

Za głosem serca

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE
24 lutego, 2021

Ruch. O czym myślę, kiedy biegnę

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   SPORT
21 marca, 2017

Pucharowy Turysta

PRZECZYTAJ