Nowe kaski i camaloty – gdy wielkie ściany wzywają

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
06 kwietnia, 2020

Black Diamond od lat posiada w swojej kolekcji 3 popularne wśród wspinaczy modele kasków: Half Dome, Vision oraz Vapor.

W tym sezonie odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających do kolekcji dołączyły dwa nowe modele Vision i Vision MIPS. Kask Vision to połączenie pianki EPP i EPS oraz skorupy z poliwęglanu, co pozwoliło uzyskać najwyższą trwałość, a zarazem niewiarygodnie niską wagę – jedynie 215g. Wkładka z pianki EPS została umieszczona na czubku kasku i zapewnia doskonałą amortyzację w razie uderzenia. Kask posiada niskoprofilowy system zapinania oraz uchwyty do mocowania czołówki. Rozmieszczenie otworów wentylacyjnych umożliwia płynny przepływ powietrza podczas wspinania. Wersja Vision MIPS została wzbogacona ponadto o technologię MIPS Brain Protection, która zapewnia dodatkową ochronę głowy i minimalizuje ryzyko urazu podczas uderzenia. System polega na odizolowaniu części kasku przylegającej bezpośrednio do głowy od przeciążeń i ewentualnych ruchów skorupy kasku podczas uderzenia. Obie wersje kasku spełniają wymogi UIAA.

Kask Vision MIPS w kolorze czarnym oraz cztery wersje kolorystyczne kasku Vision 

 

Jak działa technologia MIPS Brain Protection?

Wspinanie na własnej asekuracji jest w kręgu zainteresowania inżynierów BD od lat 80-tych XX wieku. Marka wprowadziła do wspinania wiele innowacyjnych produktów, poprawiających nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę wspinania. 3 lata temu nowością w kolekcji był słynny Camalot C4 w wersji Ultralight, który zyskał aprobatę wielu świetnych wspinaczy. Tej wiosny marka zaproponowała zupełną nowość, jaką jest Camalot Z4, powstałą przy współpracy z najlepszymi wspinaczami tradowymi świata, m. in. Hazel Findlay, Carlo Traversi, Sam Elias oraz Barbara Zangerl. Najważniejszą cechą cama, a zarazem spełnieniem potrzeb zawodników jest sztywność camalota podczas osadzania, a zarazem elastyczność już po osadzeniu w skale. Jest to możliwe dzięki opatentowaniu technologii RigidFlex. Trzon cama został spleciony z wytrzymałych drutów (w większych rozmiarach podwojono splot) wykorzystując technologię OmniFlex, dzięki czemu friend zapewnia pewną asekurację nie zależnie od kierunku działania siły podczas lotu. Krzywki w camie oferują doskonałe tarcie w skale każdego rodzaju dzięki piaskowaniu, któremu zostały poddane. Ich brzegi mają niejednolite wykończenie, co powoduje że mechanik trzyma się w każdej rysie. W camie wykorzystano również trwałą taśmę Dynex w różnych kolorach w zależności od rozmiaru. Nowy Camalot Z4 i Z4 Offset zastąpił dotychczasowe modele C3 i X4 łącząc w sobie wszystkie zastosowania poprzedników.

Camaloty Z4 od Black Diamond

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak działają Camaloty Z4 zapraszamy do filmu przygotowanego przez producenta:

 

Zobacz także

LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   SPORT
26 października, 2017

Yes, you can!

PRZECZYTAJ
SPORT
07 czerwca, 2018

Motywacja to podstawa

PRZECZYTAJ
PRODUKTY
07 września, 2016

Helping People and the planet, together!

PRZECZYTAJ