Shakra i Agro – najwyższa półka Evolv’a

AUTOR: admin
O AUTORZE
CRAGmagazine
AUTOR: admin

Redakcja CRAG Magazine to zespół ludzi wielu pasji, ale wszystkich łączy jedna, uwielbienie i dążenie do przebywania na łonie natury. Wspinamy się, skiturujemy, jeździmy na rowerach wszelkiej maści, chodzimy po górach, podróżujemy, bushcraftujemy, biwakujemy, a potem chętnie dzielimy się tym z Wami.
Crag Sport
Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów sportowych i turystycznych. Firma działa od 2013 r. jako wyłączny przedstawiciel marki Black Diamond na polskim rynku. W swoim portfolio gromadzimy szereg specjalistycznych marek outdoorowych, będących liderami w branży, związanych ze wspinaniem, aktywnościami górskimi i szeroko pojętym outdoorem.
PRODUKTY
26 kwietnia, 2018

Evolv Shakra to wszechstronny i asymetryczny but dedykowany kobietom. Właśnie przez to ostatnie długo nie mogłem zdecydować się na testowanie tego modelu, skłaniając się wciąż ku dobrze mi znanym i niezawodnym Shamanom. Wkrótce okazało się jednak, że warto było spróbować.

Wojtek Pełka i Shakra w Rożnowie, fot. Kajtek Kupś

Pierwsze czym Shakra przyciąga wzrok to intrygująca kolorystyka. Połączenie żółtego materiału z granatowymi zapięciami i szarym okryciem na palcach przykuwa uwagę łojantów w każdym wspinaczkowym ogródku. Trudno mi powiedzieć, czy jest to ewidentnie damski design, ale raczej skłaniałbym się ku jego uniwersalności.

But z pewnością polubią osoby posiadające wąską stopę. Głęboka pięta dobrze trzyma stopę zapewniając precyzyjne haczenie, bez ryzyka „ściągnięcia” buta. Na palcach znajduje się guma ułatwiająca ich podhaczanie. Shakra posiada dwa rzepy, które są bardzo dobrze umiejscowione, umożliwiając znakomite dopasowanie do stopy. But jest dość miękki, zatem świetnie sprawdzi się w przewieszeniach oraz w dachach, gdzie wymagane jest różnorakie haczenie. Ostry czubek ułatwia stanie na małych dziurkach.

Hiszpańskie przewieszenia, Wojtek Pełka i Shakra, fot. Kajtek Kupś

Buty testowałem w słoweńskim Ospie, Olianie oraz na polskiej Jurze. Nie ominęła ich także próba w piachach, czy zawodach boulderowych. Wszędzie spisały się bez zarzutu co sprawia, że na chwilę obecną jest to moja ulubiona propozycja ze stajni Evolv’a.

Shakra w pełnej okazałości, fot. arch. evolv

Agro jest natomiast najnowszym z dostępnych w Polsce modeli butów od Evolv’a, który cechuje się bardzo dużą asymetrią. To co jest szczególne w tym bucie, to niemal całkowite oblanie go gumą. Model przeznaczony jest głównie do boulderingu. Ciekawa kolorystyka, bardziej stonowana niż w innych Evolvach, pasuje do tego agresywnego modelu.

Evolv Agro podczas boulderingu w jednym z podkrakowskich rejonów, fot. Kajtek Kupś

Najbardziej wyróżniającą się cechą modelu jest duża miękkość. But sprawdza się świetnie na paczkach oraz technicznych pionach w piaskowcu, ale da się lubić również fanom dachów i dużych przewieszeń. Pięta jest bardzo głęboka i dość twarda, pozwala na stabilne haczenie, w szczególności na kantach. Największym atutem Agro jest niewątpliwie podhaczka placów. W pełni oblany gumą przód „przykleja” się niemal wszędzie.

Evolv Agro podczas boulderingu w jednym z podkrakowskich rejonów, fot. Kajtek Kupś

Osobiście miałem okazję używać tych butów na boulderach oraz na ścianie. Ze względu na bardzo dużą wygodę pozwalają na długie wspinanie na treningu bez nadmiernego męczenia stóp.

Wojtek Pełka

Zapraszamy również do testu butów Evolv Agro by Stefan Madej:

https://www.facebook.com/evolvpoland/videos/1958070384235203/

Zobacz także

LIFESTYLE  |   PODRÓŻE
16 maja, 2017

Zima w Meksyku

PRZECZYTAJ
PRODUKTY
04 maja, 2017

Gregory Amber i Stout

PRZECZYTAJ
LIFESTYLE  |   PODRÓŻE  |   SPORT
01 września, 2017

Made in China

PRZECZYTAJ